lyžovačka vo Francúzsku

Lyžovačka na Francúzskej riviére

Čuduj sa svete, Francúzska riviéra vám ponúka nielen kúpanie v priezračnom azúrovom mori a pobyt na pláži. Ponúka vám aj lyžovačku. A to nie hocijakú. Lyžovačka vo Francúzsku je niečo, čím láka prekvapivo aj Azúrové pobrežie.

Len na skok od mora sa vám ponúka vskutku špičková lyžovačka vo viac ako 30 lyžiarskych strediskách regiónu PACA (Provence-Alpes-Côte d’Azur). Lyžiarske strediská vo francúzskych Alpách sú vo všeobecnosti vychýrené svojimi excelentnými službami za veľmi prijateľné ceny.

Vynikajúci pomer cena – kvalita

Pomer cena – kvalita je vo Francúzsku asi najlepší v celých Alpách. Na Francúzskej riviére si tak užijete úžasnú lyžovačku za nižšie ceny ako v Rakúsku. Na veľké prekvapenie dokonca aj ako na Slovensku!

Vskutku špičková lyžovačka vo Francúzsku

Veď posúďte sami. Už lyžiarske stredisko Gréolières-les-Neiges vás určite zaujme. Pýši sa totiž úžasným panoramatickým výhľadom na neďaleké azúrové more. Nachádza sa iba 60 km jazdy od pobrežia, ale len 22 km vzdušnou čiarou! Vo francúzskom ponímaní skôr malé rodinné stredisko však ponúka na naše pomery už veľmi slušných 30 km zjazdoviek a celodenný ski pass pre dospelého len za 25€.

Trošku ďalej na sever od pobrežia môžete navštíviť trochu väčšie stredisko v klasickom horskom štýle pod názvom Valberg. Je vzdialené iba 86 km od Nice a ponúka už 90 km zjazdoviek s celodenným lyžiarskym lístkom len za 37€ (ak vám ale bude stačiť „iba“ 12 vlekov, zaplatíte za deň len 26€!). Veľmi podobne tiež, v dostupnosti len okolo 90 km od Nice sa nachádza moderné lyžiarske stredisko Isola 2000. Disponuje vysoko kvalitnými lyžiarskymi traťami v dĺžke 120 kilometrov a denným ski passom za neuveriteľných 38€ (na vybraných tratiach dokonca len za cca 23€!). Iba 2 km ďalej je potom ďalšie veľmi vysoko kvalitatívne hodnotené lyžiarske stredisko pod názvom Auron. Auron ponúka trate v dĺžke až 135 kilometrov a denný ski pass za opäť neuveriteľných 38€ (ak ste menej nároční a bude vám postačovať „iba“ 20 tratí, vyjde vás celodenný lístok len na bezkonkurenčných cca 23€!). A to sa bavíme o TOP zimnej sezóne. Ceny mimo hlavnej sezóny sú totiž ešte nižšie.

A okrem toho ešte …

Ani lyžiarsku výstroj so sebou vláčiť nemusíte! Vedzte, že v každom z lyžiarskych stredísk si ju viete požičať za ceny niekde už od cca 10-20€ na deň … 

Navyše, do všetkých týchto väčších stredísk vás v sezóne odvezie skibus priamo z Nice len za 12€ tam aj späť!


Iba pre porovnanie, PARK SNOW Donovaly má len 11 km zjazdoviek. Naše najväčšie lyžiarske stredisko Jasná má len okolo 50 km. A ski passy ponúkajú za oveľa vyššie ceny ako o poznanie väčšie a kvalitnejšie strediská vo francúzskych Alpách!


Lyžovačka vo Francúzsku na ľadovci

Stále málo? A čo tak lyžovačka na ľadovci?

Na Francúzskej riviére sa v dostupnosti od pobrežia ako z Bratislavy do Vysokých Tatier nachádza naozaj špičkové lyžiarske stredisko Les Deux Alpes. Leží na najväčšom ľadovci v Európe, na ktorom sa dá lyžovať aj v letných mesiacoch. V zime toto na naše pomery už megastredisko ponúka až 200 km kvalitne upravených zjazdoviek s celodenným skipasom len za 56€ (na vybraných tratiach sa však môžete zalyžovať len za 30€ na deň a na 5-ich dokonca úplne zadarmo!)! Niektoré francúzske alpské strediská sa však pýšia zjazdovkami v dĺžke až nepredstaviteľných 600 km (!) – najväčšie rakúske stredisko má len niečo okolo 300 km.

Lyžovačka v lete? Nemožné? Práve naopak! 

Zalyžujte sa iba v tričku v horúcom lete priamo na ľadovci dostupnom z možno aj vášho apartmánu, bytu či domu na Francúzskej riviére. Vytvorte si tak výnimočné spomienky, ktoré vás budú ešte dlho sprevádzať.

Stredisko Les Deux Alpes sa nachádza v regióne Isère a ako jedno z veľmi mála lyžiarskych stredísk vôbec, ponúka okrem zimnej aj výnimočnú letnú lyžovačku v mesiacoch júl či august a to až vo výške 3.600 m.n.m. 

Viac nápadov na to, ako tráviť zimu na riviére, nájdete v našich príspevkoch:

December na riviére

Kedy ísť na Francúzsku riviéru

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.