október na riviére

Október na riviére

Plánujete navštíviť Francúzsku riviéru a premýšľate nad tým, kedy je najlepšia sezóna vybrať sa tam? Odpoveď vás určite príjemne prekvapí. Na riviére totižto sezóna nie je iba v lete, ale prakticky po celý rok. A aj na jeseň. Keď už u nás október svojími chladnejšími teplotami a sychravým počasím hlási definintívny príchod jesene, na riviére to neprestáva žiť.

Áno, aj v októbri je vhodný čas na dovolenku na Francúzskej riviére. A má to dokonca aj niekoľko výhod oproti letnej sezóne. My vám ich predstavíme.

Október na riviére

Menej turistov
Hlavná letná sezóna sa ukončila s koncom letných prázdnin a väčšina turistov sa vrátila domov, aby mohli nastúpiť do škôl alebo do práce. Z ulíc miest a dedín na Francúzskej riviére ubudli davy a masy turistov. Ostali len domáci a tí, ktorí vedia, že sezóna na riviére nekončí 😊. Ak navštívite Francúzsku riviéru na jeseň, jedným z benefitov bude – menej turistov. Pre vás to znamená, že nemusíte čakať na miesto vo vychytených reštauráciách a svoj obed alebo kávu si môžete vychutnať aj v podnikoch, kde býva zväčša v lete príliš plno.

Príjemné teploty

Kým u nás doma už meníme letný šatník za jesenný, krátke nohavice a sukne nahrádzame dlhými, bez svetra už nevyjdeme von, na riviére je stále príjmne teplo (do 20 stupňov) a najmä slnečno. Tento región vám ponúka až 300 slnečných dní v roku, vďaka čomu má človek chuť tráviť čas vonku a nasávať príjemnú letnú atmosféru aj v októbri. Ešte aj v októbri sa kľudne môže vyskytnúť príležitosť okúpať sa v mori. A ak by aj nie, minimálne sa môžete slniť, opaľovať a „chytať bronz“ či na pláži, na promenádach alebo sediac na terase v kaviarni či reštaurácii.

Jesenná sezóna na riviére

Príjemné ceny

Letná sezóna je najdrahšou sezónou na riviére – čo je prirodzené. Asi ako všade 😊. Ak sa ale vyberiete na riviéru po lete, príjemným prekvapením pre vás budú miestami až oveľa nižšie ceny ubytovania a niektorých služieb. Október na riviére znamená , že si stále môžete užiť slnko, more, atmosféru prímorskej destinácie – ale za oveľa lepšie ceny, než v hlavnej letnej sezóne.

Program

Riviéra má čo ponúknuť aj na jeseň. V októbri tu je ideálne počasie na športovanie – bicyklovanie či turistiku v okolí alebo behanie. Ak spŕchne, využite to na návštevu niektorého z mnohých zaujímavých múzeí či galérií. Ak ste fanúšikom behu, koncom októbra sa môžete zúčastniť maratónu. Vyše 90 percent trasy ide po pobreží – čiže okrem samotného športovania si môžete vychutnávať aj krásy okolia.

Gastronómia

Aj keď je hlavná letná sezóna za nami, reštaurácie, kaviarne či cukrárne majú dvere otvorené. Lokálnym špecialitám z čerstvých surovín sa len ťažko odoláva, preto si určite vychutnajte dobrý obed, kávu a zákusok, či dobré víno v niektorej z mnohých reštaurácií tohto regiónu. Viac o gastronómii na Francúzskej riviére si môžete prečítať tu.

Dôvodov na návštevu Francúzskej riviéry aj mimo leta je mnoho. Sezóna v tomto regióne letom nekončí, práve naopak. Má čo ponúknuť aj vtedy, keď masy turistov odídu späť domov. Ak si chcete trochu predĺžiť leto, vyberte sa na riviéru. Október na riviére je rovnako kúzelný ako hlavná sezóna.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.