mesto Antibes

Čo robiť na Francúzskej riviére

Francúzska riviéra, známa tiež aj ako Azúrové pobrežie je „ihriskom“ pre bohatých a známych…ale aj pre všetkých ostatných. Táto unikátna lokalita ponúka totižto takú širokú paletu aktvít rôzneho druhu, že nuda tu určite nemá miesto. Poďte sa spolu s nami pozrieť, ako sa dá tráviť čas na tomto krásnom mieste.

Francúzska riviéra a bohatá ponuka aktivít

Príroda, história, športy, oddych, sladké ničnerobenie ale aj aktívne návštevy svetoznámych podujatí, či menej známych eventov. To všetko vám ponúka juhovýchodné pobrežie Francúzska. Toto sú naše tipy pre vás:

Èze

Táto malá stredoveká dedinka s pevnosťou, ktorá sa nachádza vo výške 430 metrov nad morom, ponúka krásny výhľad na Stredozemné more. Krásne fotogenické mestečko vám okrem unikátnych budov a uličiek ponúka aj návštevu dvoch známych parfumérií – Galimard a Fragonard. Ak chcete vidieť kus histórie, navštívte opevnený zámok z 12. storočia, alebo si popaste oči v Le Jardin Exotique d’Eze – nádhernej záhrade plnej exotických rastlín, krásnych sôch a nezabunduteľných výhľadov.

Mys Cap Ferrat

Ak máte radi históriu, potom odporúčame navštíviť vilku pod názvom Villa Ephrussi de Rothschild, ktorá patrila barónke Beatrice de Rothschild. Nachádza sa na myse Cap Ferrat, kde po návšteve domu môžete obdivovať romantické zátoky, v ktorých kotvia jachty milionárov. Ale späť k vile. V jej vnútri sa nachádza pôvodné zariadenie, nábytky a dekorácie, z ktorých mnohé majú nevyčísliteľnú hodnotu. Dnes patrí vila francúzskej akadémii výtvarných umení Academie des Beaux Arts a je sprístupnená verejnosti.

Cap Ferrat

Corniche d’Or

Corniche d’Or, známe tiež ako „zlaté pobrežie“ je asi 30 km dlhá cesta lemujúca pobrežie, po ktorej sa oplatí previezť. Úzke zákruty tejto cesty síce možno trochu dvihnú vaše hladiny adrenalínu, za odmenu však môžete obdivovať krásne výhľady na more, či jedinečné červené skaly pohoria Esterel. Francúzska riviéra vám ponúka aj túto cestu, ktorá je právom považovaná za jednu z najkrajších v Európe.

Nevynechajte Cannes a Antibes

Cannes

Filmový festival v Cannes asi netreba zvlášť predstavovať. Každoročne v máji hostí mesto Cannes nielen tie najznámejšie celebrity strieborného plátna, ale logicky aj množstvá divákov a návštevníkov, ktorí túžia zahliadnuť známe osobnosti. V paláci Palais des Festivals sa premietajú počas festifalu tisícky filmov, ktoré stoja za zhliadnutie.

Antibes

Medzi mestami Nice a Cannes sa nachádza prímorské mesto Antibes, s výhľadom na zasnežené vrcholy hôr. Kedysi obchodný prístav sa dnes pýši krásnymi plážami a dovolenkovými rezortami. V Antibes nájdete kombináciu starého a nového. Pri prechádzke mestom môžete nasávať atmosféru minulosti, ktorú sprostredkovávajú historické budovy, úzke uličky či hradby. Modernejšie časy zas reprezentuje Picassovo múzeum, či prístav.

Ako vidíte, námety a inšpirácie prečo navštíviť Francúzsku riviéru sa zdajú byť nevyčerpateľné. Užite si dovolenku alebo možno aj vlastné bývanie na tomto jedinečnom mieste, kde slnko svieti 300 dní v roku.

Inšpirujte sa aj ďalšími námetmi na spoznávanie tejto krásnej destinácie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.